Ajung 8 lei pe zi pentru mâncare?

  • Publicat pe Acum 11 luni

    Ioana MoldovanuIoana Moldovanu

    Durată: 11:05

    Provocarea a constat în a vedea dacă se poate trăi cu 8 lei pe zi mâncând echilibrat din toate grupele de alimente.
    email i_moldo@yahoo.com
    blog ioanaspune.ro/

Leontina Docea
Leontina Docea

Supele sunt cancerigene

Acum o Zi
Magic Magic
Magic Magic

Chestia e ca cei din Vest chiar așa procedează , cumpara puțin și mănâncă cât și-au propus ... noi romanii cumpărăm mult , mâncam mult și haotic și aruncam și mai mult ...

Acum 5 Zile
victor andrinelu
victor andrinelu

"DIETA IN STARE PURA"

Acum 5 Zile
Antoanela Udila
Antoanela Udila

Hai lasa ne !

Acum 7 Zile
Denisa Dominte
Denisa Dominte

Îmi place foarte tare canalul tău de Youtube. Îmi place totul:ce prezinţi,cum prezinţi și că mănânci sănătos😊😊😙😙❤❤❤

Acum 7 Zile
Brithney Girl
Brithney Girl

"Ajung 8 le pe zi",pe bune ???Ce sa iti spun...de parca putem merge la magazin si sa cumparam "un sfert de mazare",o bucata de piept de pui",o ceasca de cafea,sau un pliculet de ceai." Trebuia sa faceti cumparaturi fix de 8 lei,deci doar mazarea sa mancati,nu sa calculati cat costa ca ati mancat o portie !

Acum 16 Zile
Van Dav
Van Dav

Da tu mananci din doua in doua ore😅

Acum 20 Zile
Guitar Lover
Guitar Lover

Eu una sunt indragostita de dumneavoastra❤❤❤❤respect

Acum 20 Zile
Mario Granti
Mario Granti

Tu de doa ori ai mancat ou

Acum 25 Zile
_ PaTrYcK _
_ PaTrYcK _

Legenda spune ca pe Jimmy l-ar fii ajutat acest clip...😂

Acum 29 Zile
Elena Lungu
Elena Lungu

Proasta cafeua Jacobs......

Acum lună
Iasmina Pascal
Iasmina Pascal

Puteți să faceți și cu 15 lei este mai folositor deoarece un ticket de masa este 15 lei și 8 lei nu prea este de ajuns..😘😘

Acum lună
Iasmina Pascal
Iasmina Pascal

Ioana Moldovanu cu placerea sper că ideea mea sa fie in clipul urmator🎀

Acum lună
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Buna idee, multumesc!

Acum lună
Gabi Vloga
Gabi Vloga

"Mi-am baut deci cafeaua" 🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂

Acum lună
Alex Tiganus
Alex Tiganus

Cine vrea cani pe gratis,am prea multe.Am ajuns la concluzia CA am nevoie doar de o Cana ,doua ,restul e risipa,ocupa si loc Fara rost

Acum lună
Like X
Like X

Un video educativ. Bravo

Acum lună
Mona Matei
Mona Matei

Am citit multe comentarii răutăcioase. Nu înțeleg oameni buni de ce va agitați , nu va satisface nu mai vizionați, căutați ce vi se potrivește. Corect? Mie îmi vin mănușă😋 mulțumesc mult pt sfaturi și rețete.😘

Acum lună
Andrei Mihai
Andrei Mihai

Interesant clip. Foarte bun pentru ăștia mai săraci respectiv eu... Ce să zic doamnă..Bravo :) Succes în continuare cu vlogul.

Acum 2 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Multumesc :)

Acum 2 luni
Ilie Production
Ilie Production

te astept si pe canalul meu

Acum 2 luni
Ilie Production
Ilie Production

subscribe

Acum 2 luni
Ilie Production
Ilie Production

like

Acum 2 luni
Alley Pocito
Alley Pocito

Tutorial!!Cum sa mori de foame

Acum 2 luni
antonia and friends
antonia and friends

Ce tare video este foarte educativ

Acum 2 luni
Apostolescu Andreea-Mihaela
Apostolescu Andreea-Mihaela

Dar eu nu gasesc produsele din acele alimente la bucata ...adica sa coste 3 bani .. :)) pai da ce fac?? Le cer celor care stau la masa cu bine 1 leu pe portie??..

Acum 3 luni
iulian alin manda
iulian alin manda

Foarte tare

Acum 3 luni
calinciuc ana-maria
calinciuc ana-maria

Relativ ok..dar prea putia mancare pt un om care lucreaza..

Acum 3 luni
Danut Marian
Danut Marian

De ce esti atat de agresivă? Copilului meu i ai făcut traume pe viata

Acum 3 luni
Irina Maria Tracy
Irina Maria Tracy

ha?!

Acum 3 luni
Dragos Ionescu
Dragos Ionescu

Foarte educativ oare puteti sa faceti cu 6 lei😘😘😘

Acum 3 luni
Delia Stoian
Delia Stoian

💪💪👍👍👍

Acum 3 luni
Yasmin ysm
Yasmin ysm

In total 8,31 lei

Acum 3 luni
Ariana Muresan
Ariana Muresan

Mult

Acum 3 luni
Ariana Muresan
Ariana Muresan

Mia mia placut

Acum 3 luni
I like Țigări
I like Țigări

Păi trăițiar familia ta sa iți trăiască,eu de 8 lei bag doar la gingie.

Acum 3 luni
Camelia Perjariu
Camelia Perjariu

Faceți cu 10 lei pe zi

Acum 3 luni
Denisa Nicolae
Denisa Nicolae

La multi ani!

Acum 3 luni
Darian Meta
Darian Meta

Este un vedeo util

Acum 3 luni
Darian Meta
Darian Meta

A depasit bugetul cu 88 de bani

Acum 3 luni
Catalina Catalina
Catalina Catalina

Sunt foarte tari videoclipurile dumneavoastra si ma uit in fiecare zi la ele, va rog sa mai faceti videoclipuri din acestea .

Acum 3 luni
Ionela Cucu
Ionela Cucu

Face ti economie la mancare si dupa mergeti la medic sa va tratati de boli de cancer de colon sau ficat.

Acum 3 luni
ioana duszko
ioana duszko

Nu mai folosi "asa deci"!!!!!

Acum 3 luni
The pro gamer Alex
The pro gamer Alex

Mai exact cu 25 lei mananci toata ziua

Acum 3 luni
Monica SHOW
Monica SHOW

Esti super m-am abonat

Acum 3 luni
Carp Cezar
Carp Cezar

Mulțumesc pentru idee Ioana. Este super util.

Acum 3 luni
smoke weed everyday
smoke weed everyday

imi place sa ma uit la tine cand fac teme

Acum 3 luni
fwck you
fwck you

Mori de foame .. Asa sunt romanii si la mancare fac economie dar la un tigan nu te mai poti ridica de la masa 😂😂😂😂

Acum 3 luni
Kr3xy
Kr3xy

laic

Acum 3 luni
Jake
Jake

pentru cineva care are 1000 lei pe luna si mai plateste 300-500 lei pe facturi e o idee buna sa mananci asa

Acum 3 luni
Jake
Jake

frumos

Acum 3 luni
Gurnavy
Gurnavy

Locuind in Bucuresti, preturile astea mi se par extrem de mici. Imi place ca exista si videoclipuri frumoase pe youtube.

Acum 3 luni
adri adriana adriana
adri adriana adriana

Mandarina trebuia pusa in punga da merge si asa

Acum 3 luni
Irina Maria Tracy
Irina Maria Tracy

:)))))))) adevarul e ca toti mancam coji de mandarina deci trebuie punga neaparat.

Acum 3 luni
Alexia Vlog’ s
Alexia Vlog’ s

Sunteti excelenta

Acum 3 luni
Evelyne Maria
Evelyne Maria

Imi place foarte tare de dvs. Ma linisteste vocea dumneavoastra si imi sunteti foarte draga 😁❤️

Acum 4 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Multumesc mult :)

Acum 4 luni
_OVVY_ 87_
_OVVY_ 87_

Sunteti foarte interesanta si tine-ti-o tot asa

Acum 4 luni
Păsăroiul Br
Păsăroiul Br

Parizer proxi 1 kg 5 lei,cel mai bun.

Acum 4 luni
Radu Emil Edenbet
Radu Emil Edenbet

Sunteți o femeie extraordinara și blândă,foarte tare experimentul.Merita apreciat de toată lumea

Acum 4 luni
Stephan GG
Stephan GG

Încearcă unul si cu 10 lei

Acum 4 luni
Elena Bulgaru
Elena Bulgaru

Clementina nu mandarin

Acum 4 luni
Irina Maria Tracy
Irina Maria Tracy

daca te uiti pe eticheta de cand a cumparat-o e mandarina toata ziua...chiar si noaptea :))) la 3:21

Acum 4 luni
Amalia amy
Amalia amy

Mananci mai mult decat un copil

Acum 4 luni
Andrei King's officials
Andrei King's officials

Ma abonez la tine și dau like

Acum 4 luni
Gabriel alexandru Licu
Gabriel alexandru Licu

Uauuuuu ce tare!

Acum 4 luni
Ana Ioana
Ana Ioana

Foarte frumos si ebucativ de acea o las pe fărâmea sa se uite la dneavoastra

Acum 4 luni
Gabriella Mészáros
Gabriella Mészáros

Ioana draga,cum se face cafeaua in ibricul acela?? Doar se pune apa fierbine peste si se lasa putin???

Acum 5 luni
Gabriella Mészáros
Gabriella Mészáros

Voi incerca cu siguranta! Iti multumesc 😍

Acum 5 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Da, o lasi cam 5-10 minute, apoi apesi pistonul astfel incat zațul sa ramana la fund. Iese foarte buna :)

Acum 5 luni
Rodica Ienovan
Rodica Ienovan

Imi face placere sa te urmăresc

Acum 5 luni
woody woodys
woody woodys

Pai eu umplu congelatorul cu carne, cumpăr alimente și restul, cartofi, orez, etc.. O data pe luna... Și în rest cumpăr doar pâine... De ce sa cumpăr pe zi de 8 lei, nu înțeleg??

Acum 5 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

E doar un experiment, un fel de joc, doar nu-ti inchipui ca cineva ar contoriza zilnic fiecare ban asa ca in acest clip.

Acum 5 luni
Simona Sfariac
Simona Sfariac

Poti. Sa. Faci. Vlog cu. Suma. de. 4. Lei. Sau. Cu. Suma. De 3. Lei

Acum 5 luni
Ana Ioana
Ana Ioana

Sa mai faceți si partea 2 sunteți cea mai tare femeie..

Acum 6 luni
Andreea Anichitoai
Andreea Anichitoai

nu e corect cum faci... ar trebui sa pui la socoteala produsul pe care l-ai cumparat.. ca nu cumperi 2 linguri de mazare cumperi 1 punga..si trebuie sa ai bani sa cumperi o punga nu 2 linguri. sper ca intelegi unde bat

Acum 6 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Da, am inteles :) De aceea am si refacut experimentul.

Acum 6 luni
Luiza Stroe
Luiza Stroe

Drăguț! 😊

Acum 6 luni
Ionut Dascalu
Ionut Dascalu

Am mâncat Ciorba din aceia di este rea la gust

Acum 6 luni
Dan Pavel Doghi
Dan Pavel Doghi

interesant, intradevar; multumesc!

Acum 6 luni
stefania bosca
stefania bosca

Bezele nu sint de fapt bezele ...sint marshmallow asa se cheama ....Imi plac filmuletele dumneavoastra .....................

Acum 6 luni
Irina Maria Tracy
Irina Maria Tracy

ia da un google translate si vezi ce inseamna marshmallow :))) de curiozitate asa

Acum 4 luni
padure claudia mirela claudia padure
padure claudia mirela claudia padure

Multumesc frumos pentru inima 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

Acum 6 luni
Alexandru Raducanu
Alexandru Raducanu

saracii de oameni... sa fiti de ras

Acum 6 luni
padure claudia mirela claudia padure
padure claudia mirela claudia padure

Ce frumoasa esti si ai o voce minunata 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😁😁😁😁😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Acum 6 luni
Silvia DailyMom
Silvia DailyMom

Inghetata cu mar si mandarine ? :D Am incercat si eu sa mananc supa la plic, daca pui mai multa apa incepe sa fie comestibila. Imi lasa un gust de vegeta cu fidea. Cred ca m-ar costa 20 bani daca as face-o acasa combinand ingredientele.

Acum 6 luni
Vlad Dascalescu
Vlad Dascalescu

Eu când mai fac supe la plic, mai adaug un cartof,morcov,pătrunjel ceva. Sunt prea seci mâncate asa cum vin ele.

Acum 4 Zile
Silvia DailyMom
Silvia DailyMom

Aveti mare grija cu Danone. A vazut laptele in poze :)

Acum 6 luni
Romulus Ioana
Romulus Ioana

.......lasa-te

Acum 6 luni
Raphaelly Raphaelly
Raphaelly Raphaelly

economia la mancare este cea mai proasta idee care ii poate veni unui om! sa ne amintim ca mancarea inseamna si mare parte din sanatatea noastra. Asadar, sa mananci : - chifle congelate de ani si ani, piept de pui la gratar, despre care nu stii ce termen de expirare avea inainte de a fi gatit, si nici cu ce a fost "imbogatit" pt gust, -fructe zbarcite si (date nu cu ceara, ci cu polish din cel toxic ), de la care nu poti manca coaja- adica exact locul unde sunt cele mai multe vitamine!!! , - "supe" la plic, cea mai mare porcarie din lume, ZERO nutrienti, dar muulte chimicale "gustoase" dar , pe langa faptul ca sunt ...nu le pot numi alimente... niste lucruri nesanatoase, sigur nu implinesc nici necesarul zilnic de calorii. un astfel de "meniu" consider ca este calea sigura, daca ar fi urmat, catre medic, spus in cel mai bland mod cu putinta. asadar acest "experiment" nu poate fi considerat valid, deoarece un om nu isi poate sustine nici sanatatea, nici necesarul zilnic caloric, vitaminic, proteic, cu asa ceva! consider ca ar trebui ca cei ce au, sa dea si celor ce n-au, asa ca data viitoare cand avem mai multa macare buna, sa ne amintim cum este acest meniu, si sa dam o farfurie de mancare sanatoasa, si celor aflati in nevoie.

Acum 6 luni
Ally
Ally

Incearca sa spui astea unui pensionar cu 700 lei pe luna. Succes.

Acum lună
Z Shark
Z Shark

Aștept și alte clipuri video de acest gen.

Acum 6 luni
Phunnk
Phunnk

Cum se numeste serialul din reclama de la inceput?

Acum 6 luni
TAG REAL
TAG REAL

Pouteti sa mai faceti un video cu 10 lei pe zi? Foarte tareee!

Acum 6 luni
Z Shark
Z Shark

Util, educativ, bravo.

Acum 6 luni
FIOLA
FIOLA

Ok

Acum 6 luni
George Popescu
George Popescu

Un meniu echilibrat pentru cineva care sta degeaba. Daca mucnesti 10 ore pe zi nu rezisti in felul acesta. Mai util ca oamenii sa faca economie la tigari si la alcool, lucruri de care corpul nostru nu are nevoie deloc.

Acum 6 luni
Adi Adrian
Adi Adrian

Daca vrei sa mori da

Acum 6 luni
anticul 23
anticul 23

daca ai chirie sau intretinere iarna ... sau cumperi lemne sa zicem .. la minim pe economie ... sa zicem ca mananci cu 15 lei pe zi .. nu cu 8 ... deci realitatea romanilor nu e foarte diferita fata de ... un experiment .. bine venit oricum .. daca ai si un copil ? 1400 lei ... lunar .. plus ca bagi munca tati... nu rezisti cu 2 oua si o portocala pe zi ... dupa 8 9 10 ore de munca asidua si constanta ... platesti si transportu .. poate ai nevoie de niste incaltari ... concluzia e ca ... cineva ne cam vrea morti ... pe noi romanii

Acum 6 luni
IceFlyer
IceFlyer

Adevărul e ca statul ne fura din bani

Acum 6 luni
anticul 23
anticul 23

oare cati romani sunt nevoiti sa se provoace 10 15 ani la o astfel de dieta ... poate si mai mult din cauza nemernicilor cu sistemu lor

Acum 6 luni
Antonia Dragongirl
Antonia Dragongirl

Ma bucura foarte mult acest video. Pot invata ceva nou precum sa invat sa economisesc si cand voi trai singura si voi avea nevoie de bani stiu ce sa fac. Foarte educativ si un experiment frumos!

Acum 6 luni
imi plake shaorma
imi plake shaorma

Vocea dumneavoastra seamana cu doamna mea Diriginta:))

Acum 6 luni
Geo Magnyficul
Geo Magnyficul

Era vorba de 8 lei aţi depăşit cu 2,34 lei aşa pot face şi eu zic 5 lei şi dau 7

Acum 6 luni
Geo Magnyficul
Geo Magnyficul

singur nu mănânci mare lucru majoritatea sar peste micul dejun se trezesc la 10/11 dar fumează așa că sar din start de 60/70lei pe zi

Acum 6 luni
Geo Magnyficul
Geo Magnyficul

păi de când cu leii grei banii nu mai au valoare cheltui 100/150 lei pe zi și tot flămând rămâi dacă mai ai și soț,nevastă +2/3copiii

Acum 6 luni
Geo Magnyficul
Geo Magnyficul

Acum s_au scumpit alimentele pâinea era 60 de banii acum e 1 leu 1 ou era 40sau 50 de banii acum e 90 de banii sau 1 leu acum nu ştiiu dacă mai poţi mânca cu 5 sau 8 lei ai nevoie de cel puţin 10 sau 12 lei

Acum 6 luni
Geo Magnyficul
Geo Magnyficul

Eu pot dar cu 10/12 lei că îm_i iau şi seminţe ţigări

Acum 6 luni
Elena Orbulescu
Elena Orbulescu

doamne tu fac vidorele numai despre mâcare🖕🖕🖕🖕🖕

Acum 6 luni
Beatrice Mihaela Priescu
Beatrice Mihaela Priescu

Si eu am fost in Santorini

Acum 6 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Frumos, nu? ♥️

Acum 6 luni
geo54
geo54

stimata doamna apreciez filmuletul dar ati cumparat numai alimente foarte scumpe!!

Acum 6 luni
Wu - lay Unysoul
Wu - lay Unysoul

e cam irelevant videoul...dar...cu 8 lei clar nu se poate manca o zi .....adica sa ai in mana fix 8 lei si sa ti cumperi de mancare fara sa mai ai nimic pe langa nu prea poti...adica doar sa ti cumperi un kil de cartofi si o paine...si niste rosii....da se poate...

Acum 6 luni
Nicolae Ceausescu
Nicolae Ceausescu

Chiar interesant videoul , like pentru el !

Acum 6 luni
Ioana Moldovanu
Ioana Moldovanu

Multumesc primului tovaras al partidului 😀

Acum 6 luni
Veta Budaca
Veta Budaca

nu ajung nici 20.cartofii nu sant 1.5 s-au scumpit.e greu.

Acum 6 luni
Roby Robert
Roby Robert

La 10 e dimineata la tn

Acum 6 luni

următor

Ce am in frigider

10:58

Ce am in frigider

Ioana Moldovanu

Vizionare 85 000

Nu alege Dublura Challenge cu Multe Surprize

12:27

The 2019 Cadillac CTS-V Is a Crazy Fast Luxury Sedan

21:34

CE SĂ MĂNÂNCI ÎNTR-O ZI LA ȘCOALĂ + MUKBANG

23:46

CE SĂ MĂNÂNCI ÎNTR-O ZI LA ȘCOALĂ + MUKBANG

Cocos Christina

Vizionare 411 000

Salata de icre

07:25

Salata de icre

Ioana Moldovanu

Vizionare 130 000

Salata tabbouleh - foarte simplu de făcut

07:08

Salata tabbouleh - foarte simplu de făcut

Ioana Moldovanu

Vizionare 12 000

Testez invenții pentru bucătărie

12:30

Testez invenții pentru bucătărie

Secretele Elenei

Vizionare 56 000

Quesadillas | Basics with Babish

6:17

Quesadillas | Basics with Babish

Binging with Babish

Vizionare 1 356 440

Reacting to Thrift Store Art Ft. Emma Chamberlain

11:16

Reacting to Thrift Store Art Ft. Emma Chamberlain

Good Mythical MORE

Vizionare 285 508

Commitment

3:09

Commitment

monicaofficial

Vizionare 714 357

Pete Davidson Got Stuck Paying for Kid Cudi's Birthday Dinner When Kanye West Crashed

6:29

Pete Davidson Got Stuck Paying for Kid Cudi's Birthday Dinner When Kanye West Crashed

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Vizionare 1 446 261